سه شنبه 21 ديماه 1389
دكتر احمدي نژاد:وزارتخانه شدن به ضرر ورزش و به ضرر كشورمان است

رییس جمهور با تاكید بر اینكه دو سازمان تربیت بدنی و ملی جوانان با یكدیگر همخوانی ندارند، گفت: سازمان ملی جوانان سیاستگذار در مسایل اجتماعی جوانان است و اعلام می‌كنم كه این ادغام حتما به ضرر ورزش خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری ورزش ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،دكتر محمود احمدی نژاد در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران،در پاسخ به سوالي درباره مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی درباره تشكیل وزارت جوانان و ورزش از زحمات نمایندگان مجلس در تصویب قانون برنامه پنجم و تعامل و همراهی مثبت آنها با دولت قدردانی كرد و گفت: بعضی از مواردی كه مجلس تصویب كرده، راه را برای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی دولت مسدود می‌كند.
رییس جمهور درباره مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر تشكیل وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: در این موضوع به نظر می رسد تصمیم گیری یك مقدار عجولانه بوده است، گرچه نیت نمایندگان خیر بوده و اكثریت آنها به‌دنبال ارتقاء ورزش كشور هستند، اما باید توجه داشت كه ورزش یك امر مردمی است و معاونت رییس جمهور و سازمان تربیت بدنی نقش پشتیبانی و هدایت كننده ورزش را برعهده دارد و در این زمینه مجری نیست. فدراسیون‌ها، هیأت‌ها منتخب مردم و از بدنه ورزشكاران و ورزش‌دوستان بیرون می‌آیند و قوه مجریه دخالتی در آن ندارد.
رییس جمهور خاطر نشان كرد: وزارتخانه شدن بخش ورزش در حقیقت بستن دست مدیران ورزش است و حتما به ضرر ورزش است اكثریت كشورهای جهان ورزش را به صورت معاون رییس جمهور یا وزیر مشاور اداره می‌كنند. اگر ورزش در چارچوب قواعد و در دستگاه‌های دولتی گنجانده شود، حتماً ورزش كشور آسیب خواهد دید، ازاین‌رو از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهش دارم این را اصلاح كنند، چرا كه حتماً به ضرر ورزش و كشور است. ضمن اینكه در قانون برنامه، دولت موظف شده كه چهار وزارتخانه را كاهش دهد.
وی با تأكید بر اینكه 2 سازمان تربیت بدنی و ملی جوانان با یكدیگر همخوانی ندارند، افزود: سازمان ملی جوانان سیاستگذار در مسایل اجتماعی جوانان است و اصلاً وارد حیطه ورزش نمی‌شود و ساختار سازمان ورزش هم به گونه‌ای است كه مطلقاً نمی‌تواند وارد حیطه اجتماعی شود به نظر می‌رسد این مصوبه یك مقدار با عجله صورت گرفته، گرچه نیت خیلی از نمایندگان مجلس خیر بود و می‌خواستند كار خیری انجام دهند اما به عنوان خدمتگزار مردم و كارشناس مدیریت كشور اعلام می‌كنم كه این حتما به ضرر ورزش خواهد بود.