يكشنبه 26 ديماه 1389
ديدار دكتر سعيدلو با نمايندگان حوزه علميه قم

معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني در ديدار با نمايندگان حوزه علميه قم بر ارتباط مستمر سازمان با حوزه هاي علميه و ائمه جمعه و جماعات و تعميق فرهنگ ديني در ورزش تاكيد كرد و گفت:اين جلسات و اينگونه نشست ها با علماي حوزه علميه براي رشد معرفتي ورزش ضروري است و ما تلاش مي كنيم اين ارتباط مداوم باشد.
به گزارش پايگاه خبري ورزش ايران، دكتر سعيدلو در اين نشست بر ارتباط مستمر سازمان با حوزه هاي علميه و ائمه جمعه و
جماعات تاكيد كرد و گفت: تعميق فرهنگ ديني در ورزش و ادامه اين جلسات براي رشد معرفتي ورزش ضروري است و ما از تداوم چنين نشست هايي استقبال مي كنيم.
دكتر سعيدلو با تاكيد بر اينكه كار سازمان تربيت بدني فراتر از فعاليت هاي بدني و جسماني است افزود: فعاليت هاي اين سازمان فقط بدني نيست و فراتر از اين موارد است،اگر بدني است پس چرا همگان به مسائل اخلاقي و معرفتي و گذشت و ايثار ورزشكاران مباهات مي كنند.
رييس سازمان تربيت بدني افزود: به عنوان نمونه حماسه گوانگژو قهرماناني را به ملت ايران معرفي كرد كه آرزوهايشان كسب مدال طلا و اهدا به خانواده شهدا و جانبازان بود، آنها پيروزي هايشان را توفيقي الهي مي دانستند و پس از هر موفقيت سجده شكر به جا مي آوردند.
وي گفت: يكي ديگر از وظايف ما پاسخ به شادی های جمعي مورد نياز مردم و برنامه ريزي براي تفريحات سالم مورد نياز همگان است، لذا با اولويت به القاي ارزش هاي اسلامي در ورزشكاران و فرهنگي نمودن ورزش تلاش مي كنيم ورزش را همگاني كنيم تا كشورمان را به يك ورزشگاه بزرگ و اين ورزشگاه را با كمك حوزه علميه به فرهنگسرايي بزرگ تر تبديل كنيم.
وي ادامه داد: البته جاي موقوفات ورزشي در دل شهر ها خاليست و ما بايد با كمك حوزه هاي علميه در مورد احداث و وقف اماكن ورزشي فرهنگ سازي كنيم.
در ادامه اين نشست حجت الاسلام ملك دار از حوزه علميه قم در مورد تفاهم نامه ها،برگزاري همايش هاي مشترك و ارتقا فرهنگ ديني در ورزش و راهكارهاي تقويت ارتباط حوزه با سازمان تربيت بدني نظرات و پيشنهادات حوزه علميه قم را ارائه كرد و تشكيل اداره تربيت بدني حوزه را يكي از رويدادهاي مبارك در ورزش ايران معرفي كرد.
لازم به ذكر است اولين نشست نمايندگان حوزه علميه قم با دكتر سعيدلو صبح امروز با حضور حجت الاسلام ملك دار، حجت الاسلام رضوي نسب، حجت الاسلام يزدي(نمايندگان آيت اله مقتدايي رياست حوزه علميه قم) حميد قاسمي ، شاهين محمد صادقي و مرضيه اكبرآبادي، محمد علي قره و فريده نيسيان در مورد نحوه ارتباطات دو جانبه حوزه و سازمان تربيت بدني در دفتر دكتر سعيدلو برگزار